Destek Hattı

e-ticaret Nasıl Olmalı?

Gönderildi11 ay önce

e-ticaret Nasıl Olur?

  •          Aslında e-ticaret ve muhasebe programı nasıl olmalı? Demek daha doğru olur.   E-ticarette başarısız olmak diye bir şey kesinlikle yoktur.

a-      Muhasebe programı olmalı. Muhasebe Programınız Bilgisayarınızda ve Bulut Sunucusunda online ve offline çalışır olma özelliğine sahip olmalı. Yani hem web tabanlı olarak cep telden her yerden kullanılabilmeli. Hem de İşyerinizdeki, evinizdeki, şube ve mağazalarınızdaki bilgisayarlar dada kurulu ve çalışıyor olması gerekir.  Bulut tabanlı webden Mağazalarınız ya da iş yerinizdeki internet kopmaları veya aşırı yavaşlamaları durumunda, bilgisayarınızdan işinize devam etmelisiniz. İnternet geldiğinde sisteminiz otomatik güncellenecektir.

b-      E-Ticaret, B2B Siteniz Hosting yerine bilinen güvenlik sertifikalı Bulut Sunucusunda barındırılmalı.

c-       Muhasebe programınız tamamen e-ticaret sitenizi, varsa B2B ve Pazar Yerlerini yönetmeli. Vaktiniz e-ticaret sitenizin panelleriyle uğraşmakla geçmemeli. E-ticaret sitenizden alınan siparişlere anlık olarak ki çok önemli Muhasebe Programına düşmeli. Muhasebe programınız Sipariş veren Müşterinize e-Ticaret Site Satışları ANA Firma altında Cari Kartını açmalı. İletişim bilgilerini girerek CARI KARTI otomatik açmalı. Müşterinin Vergi ya da TC sine göre e-fatura mı, e arşiv mi olduğunu ayırt edip faturasını oluşturmalı. Anlık vereceğiniz parametreler doğrultusunda otomatik SMS ve Mail ile Müşteriyi bilgilendirmeli. Kargo firmasına otomatik işlemeli ve Kargo Barkod takip kodlarını Müşterinize otomatik bildirmeli. Muhasebe programınıza siparişler anlık düştüğü için e-ticaret siteniz ile Muhasebe Programınızdaki Ticari Yazılım Stok bakiyeleri her zaman eşit olmalıdır.

d-      Muhasebe programınızdan yapılan; toptan alış, satış, mağaza ve şubelerinizden yapılan satış ve perakende hızlı satışlar, devir fişleri, sarf, fire, üretim gibi mali olaylardan dolayı Stok Bakiyesi değişen ürünler aynı anda e-ticaret sitenizden ve varsa B2B Bayi Sipariş Kanalı Sitenizden de düşmeli.

e-      Web Tabanlı Muhasebe Programında Kategori tanımlanır, Kategori özellik ve Varyantları tanımlanır. Stok Kartı açmadan  Kategoriler dediğimiz Ürün Ağacı oluşturulur. Ardından bu Kategoriler ve özellik ile varyantlar e-ticaret sitenizin, b2b sitenizin menülerini otomatik oluşturur. Pazar yerleri açtığınız Kategorilere göre entegrasyonu otomatik yapılır. Muhasebe programınızdaki Kategorilerin varyant ve özellikleri noksan açılmış ise! Pazar yerlerinden gelen zorunlu alanlarda kategorilere otomatik eklenir. Ardından Ürünlerinize Kategorisi seçilerek Stok Kartı açılır. Ürün resimleri, kısa ve detay açıklamalar, seo kelimeleri ve fiyatlandırmaları da ekledikten sonra Muhasebe Programında STOK KARTI açılır. Artık Muhasebe programınız Tüm Satış Platformlarına gerekli bilgileri atarak ürününüzü satışa sunar, takip eder ve girilen parametreler doğrultusunda muhasebesel işlemleri ve entegrasyonları otomatik yapar.

f-       Pazar Yerleri Satışları anlık muhasebe programınıza düşmeli, Faturası müşteriye gerekli Kargo ve Barkod numaraları ile birlikte otomatik gönderilmeli. Pazar Yerlerinde örneğin; N11 den gelen sipariş otomatik olarak açılan N11 Ana Grup şirketinin altında Müşteriye Cari Kart açılır. Siparişin içindeki ürünlerin miktarı muhasebe programındaki Stok Bakiyelerinden anlık düştüğü için, diğer Pazar yerlerindeki bakiyeleri ve e-ticaret sitelerinizdeki bakiyeleri de Muhasebe Programı günceller.

g-      Youtube Kanalı ve kısa videolar, Face-Store, Instagram Store, Google işletmem, canlı destek, Kurumsal Hat ve Yazılım entegrasyonu, Kargo ve Banka entegrasyonları profesyonel olmalı.

h-      Tasarımlar kesinlikle uzmanlarca yapılmalı ve hazır kelimeler ve resimler kopyalanmamalı.

i-        Blog, haberler yorumlar ve üyelik ile sipariş işlemleri kesinlikle pratik ve güvenli olmalı.

j-        Mobil Uyumlu olarak e-ticaret siteniz ayrıca özel tasarlanmalı. e-ticaret sitesi seosu olmalı ve doğal ifadeler kullanılmalı. Gerekli optimizasyon ve tanıtımlar ile testler yapılmalı. Google araçları tam kullanılmalı.

Bir yorum yazın
Leave a Reply
Lütfen buradan oturum açarak yorum yollayınız

Demo Talebi

0850 840 6774

test

Ayarlar

Menu

Beğenilen ürünleri kaydetmek için , ücretsiz hesap oluşturun

Hesabınıza Giriş Yapın

İstek listelerini kullanmak için hemen bir hesap oluştur

Hesabınıza Giriş Yapın